(59) 724 03 23 kontakt@u1.com.pl

Fotowoltaika dla domu, gospodarstwa i firmy

Instalujemy

Systemy fotowoltaiczne

Twoja energia ze słońca.

Instalacja fotowoltaiczna dla domu jednorodzinnego, gospodarstwa czy firmy jest w zasięgu możliwości praktycznie każdego. Pomagamy naszym klientom uzyskać dofinansowanie do fotowoltaiki oraz uniezależnić się od lokalnej sieci dystrybucji. Przygotowujemy pełną dokumentację oraz zgłaszamy instalację do operatora energii. Współpracujemy z najlepszymi producentami, dla których priorytetem jest jakość urządzeń fotowoltaicznych.

Co możesz zyskać?

Energia słoneczna to niewyczerpalne źródło energii. Inwestując w odnawialne źródło energii jakim jest fotowoltaika zmniejszysz niemalże do zera rachunki za prąd. Zadbasz również o ekologię i klimat.

Najwyższej jakości komponenty

Do naszych instalacji wykorzystujemy urządzenia najwyższej jakości. Przykładamy ogromną uwagę do poprawnego wykonania montażu. Panele fotowoltaiczne, falowniki i mocowania sprowadzamy od najlepszych producentów na świecie. Pozwala to zaprojektować instalację tak, aby jak najlepiej zaspokajała Twoje potrzeby.

Gwarancja i zwrot inwestycji

Nasze systemy projektujemy w taki sposób aby optymalnie i jak najszybciej nastąpił zwrot poniesionych kosztów. Średni czas zwrotu to ok 6-8 lat. Gwarancja większości producentów na wydajność paneli fotowoltaicznych to przeważnie 25lat.

3 kroki realizacji

Kompleksowe wykonanie

N

Audyt i projekt

Wykonujemy audyt miejsca lokalizacji, dobieramy optymalne rozwiązanie  a następnie projektujemy instalację.

N

Wycena i możliwości finansowania

Przedstawiamy ofertę na urządzenia oraz dobieramy możliwości finansowania.

N

Montaż i zgłoszenie instalacji

Wykonujemy montaż, przygotowujemy niezbędną dokumentację oraz zgłaszamy instalację do Twojego dystrybutora energii

Sporządzimy również wniosek o dotację z programu „Mój Prąd”.

Formularz kontaktowy

14 + 10 =

Jesteśmy dla Ciebie!
Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej.

+48 59 724 03 23

 

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Jaka jest optymalna wielkość, moc instalacji fotowoltaicznej?

Wielkość instalacji zależy od zużycia energii elektrycznej, od dostępnej powierzchni do zamontowania paneli, oraz od preferencji inwestora. Średnio przyjmuje się, że moc 1 kWp zajmuje powierzchnię ok. 7 m² na dachu skośnym . Na dachu płaskim i gruncie jest to uzależnione od zastosowanej konstrukcji.

Moc instalacji dobieramy na podstawie rachunku za prąd oraz rocznego zużycia energii uwzględniając przy tym planowane przez inwestora dodatkowe urządzenia t.j. np, pompa ciepła, maty grzewcze czy grzałka do wody ciepłej.

W jakim czasie zwraca się inwestycja?

Średni okres zwrotu inwestycji przy zachowaniu optymalnych, dobrze dobranych komponentów waha się w pomiędzy 6-8 lat.

W jakim miejscu mogę zamontować instalację fotowoltaiczną?

Panele fotowoltaiczne mogą być montowane na dachu budynku (skośny, płaski) oraz na specjalnej konstrukcji na gruncie działki. Warunkiem efektywnego działania paneli jest bezpośrednie padanie promieni słonecznych oraz brak zacienienia.

W miarę możliwości należy dążyć do zastosowania optymalnego kąta pochylenia paneli. Dla naszej szerokości geograficznej jest to 30-40 stopni dla instalacji skierowanej na południe oraz 15-25 stopni dla instalacji typu wschód zachód.

Co wybrać? Instalację opartą na centralnym falowniku czy na mikrofalownikach?

Instalacje oparte na centralnym falowniku to sprawdzone i tańsze rozwiązanie – zalecane do lokalizacji bez przeszkód terenowych i budowlanych powodujących zacienienia.

Zaleca się stosowanie optymalizatorów lub mikrofalowników dla lokalizacji, w których występują zacienienia oraz gdzie panele zainstalowane są na dachu o skomplikowanej konstrukcji. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość dowolnego rozbudowania instalacji o dodatkowe moduły oraz bezpieczne napięcie. Minusem natomiast wyższa cena instalacji.

Jak długo działają panele fotowoltaiczne i jaka jest gwarancja?

Moduły fotowoltaiczne zanim zostaną wprowadzone na rynek są poddawane ścisłej kontroli oraz różnym testom, dlatego ich awaryjność jest bardzo niska. Producenci dają gwarancję od 10 do 12 lat na panele fotowoltaiczne oraz 20 do 25 lat na spadek mocy.